Tilia cordata ‘Sheridan’
Odmiana o liściach ciemnozielonych od góry i szarozielonych od spodu. Liście szerokie, ok. 9×8 cm, jesienią żółte. Kwitnie w lipcu, kwiaty żółte i pachnące. Drzewo dorasta do 12 m wysokości i 8 m szerokości. Pokrój jajowaty lub stożkowy, Gęsta korona, którą tworzą grube konary i gałęzie.
Odmiana polecana jako drzewo alejowe oraz do nasadzeń w parkach. Stanowi doskonałe, ciemne tło, na przykład dla drzew żółtolistnych.

| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | stożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Sheridan' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 2 m do 3 m |
| Nazwa łacińska | Tilia cordata |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, do formowania, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 50 – 100 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 30 – 60 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Pora owocowania | jesień |
| Barwa kwiatów | żółte, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | mocno pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, pachnące kwiaty |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.