Tilia x flaccida ‘Diversifolia’
Średniej wielkości drzewo, po 10 latach dorastające do 3 m, maksymalnie osiągające 10 m. Korona wąska, o jajowatym, wydłużonym kształcie. Charakteryzuje się dużą zmiennością liści, zarówno pod względem wielkości jak i kształtu. Na jednym drzewie można spotkać liście bardzo duże, o wielkości 20 cm, jak i znacznie mniejsze, a poza liśćmi o typowym dla lipy kształcie, zdarzają się też liście prawie okrągłe, powcinane, mocno ząbkowane lub fantazyjnie wywinięte. Kwitnie czerwiec-lipiec.
Roślina odporna, łatwo znosi warunki miejskie. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, na glebie zasobnej i przepuszczalnej.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | owalny |
| Nazwa odmiany | 'Diversifolia' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Tilia x flaccida |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, do formowania, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 60 – 80 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 30 – 40 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Pora owocowania | jesień |
| Barwa kwiatów | żółte, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | mocno pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, pachnące kwiaty |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.