Tilia ×europaea ‘Wratislaviensis’
Okazałe drzewo, dorastające nawet do 40 m wysokości i charakteryzujące się gęstym, regularnym, szerokostożkowym pokrojem. Młode liście żółte lub żółtozielone, starsze zielone. Szczególnie ładnie wygląda wtedy, gdy jasne, młode przyrosty zarysowują się na tle intensywnie zielonych, dorosłych liści. Kwitnie na przełomie czerwca i lipca.
Drzewo świetnie nadaje się do dużych parków, gdzie będzie stanowić pokaźny akcent kolorystyczny. Roślina miododajna, pachnąca, dająca dużo cienia. Wymagania przeciętne.

Lipa holenderska ‘Wratislaviensis’
94 w magazynie
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | szerokostożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Wratislaviensis' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 5 m do 10 m |
| Nazwa łacińska | Tilia ×europaea |
| Wysokość docelowa | powyżej 20 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, do formowania, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 60 – 80 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 30 – 50 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Pora owocowania | jesień |
| Barwa kwiatów | żółte, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | mocno pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | żółto-zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, pachnące kwiaty |
| Strefa mrozoodporności | 5 b: –28,9 °C –26,1 °C |






Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.